DrużynyTroche HistoriiPrzyjacieleOgłoszeniaLinkiKontakt
BryzaSzkolenia, RegatyCennik, CzarteryUKS ZjawaKomunikaty UrzędoweDo pobraniaFoto GaleriaPrognoza Pogody
Bryza

Data aktualizacji: 1.12.2013

Harcerski Ośrodek Wodny Bryza spełnia funkcję przystani jachtowej, ośrodka życia żeglarskiego oraz bazy sportowo-rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży. HOW Bryza jest również siedzibą Hufca Elbląg Związku Harcerstwa Polskiego i miejscem realizacji działań statutowych ZHP. Ośrodek jest położony przy prawym brzegu rzeki Elbląg. Posiada 80-100 miejsc postojowych dla jednostek o wielkości do 12 metrów długości. Na terenie przystani znajdują się toalety, umywalnia oraz prysznice z ciepłą wodą. Przy nadbrzeżu możliwy jest dostęp do prądu oraz ujęcia wody.

Z przystani jest łatwy dostęp do Zalewu Wiślanego oraz na jeziora mazurskie przez pochylnie na kalane elbląskim (w sezonie 2013 i 2014 pochylnie są w remoncie).

Ośrodek jest łatwo skomunikowany z miastem. W odległości 5 minut pieszo znajduje się przystanek tramwajowy i autobusowy. Do centrum i do Starego Miasta można dotrzeć spacerem w ciągu pół godziny. W 2013 roku ze względu na prowadzony remont skrzyżowania ulicy Browarnej z mostem Unii Europejskiej dostęp do ośrodka jest utrudniony.

Ośrodkiem zarządza Hufiec Elbląg ZHP. Na co dzień odbywają się tu zbiórki harcerskie, działalność żeglarską w 2013 zaczęła 11 Elbląska Drużyna Wędrownicza „Wataha” ze Szczepu Bukowina.

HARCERSKI OŚRODEK WODNY "BRYZA" ul. Portowa 2, 82-300 Elbląg
Projekt i realizacja: elit - strony internetowe, hosting.